Môžem si uplatniť daňový bonus na deti z predchádzajúceho manželstva?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

som rozvedená a z predchádzajúceho manželstva sú mi zverené dve maloleté deti. Druhý rok som na rodičovskej dovolenke s tretím dieťaťom, ktoré mám so súčasným partnerom. On na toto dieťa poberá aj daňový bonus. Na moje predošlé dve deti si nemôže uplatniť daňový bonus, lebo nie sme zosobášení.

Môžem si na ne uplatniť daňový bonus za rok 2022 ja?

Ďakujem

Dobrý deň,

aby ste si mohli uplatniť daňový bonus, tak musíte mať zdaniteľný príjem. Iný príjem okrem rodičovského príspevku.

S prianím pekného dňa,
Lenka