Môžem si uplatniť nárok na daňový bonus a aj manžel?

Zodpovedané
8. júl 2022

Dobrý deň,

manžel dostal ponuku ísť pracovať do Čiech.

Môže si uplatniť daňový bonus na naše dve deti?

Mne v septembri končí rodičovská dovolenka a nastupujem do práce.

Môžem si uplatniť nárok na daňový bonus a aj manžel?

Ďakujem

Dobrý deň,

na Slovensku platí, že daňový bonus si môže uplatniť len jedna oprávnená osoba. Ak ale manžel splní podmienky na bonus v Čechách, môže si ho uplatniť tam. Vy, pokiaľ splníte podmienky na Slovensku, môžete si daňový bonus uplatniť tiež.

Problém vidím v tom, že keď si podá manžel Daňové priznanie na Slovensku z celosvetových príjmov, bude zrejmý nesúlad s uvedeným ustanovením o nároku len jednou oprávnenou osobou.

S prianím pekného dňa,
Lenka