Môžem si znova požiadať o rodičovský príspevok?

Zodpovedané
6. dec 2022

Dobrý deň,

momentálne je manžel so synom na materskej dovolenke, chcel na nej zotrvať až do jeho 3 rokov. Synčeka vzali od januára do škôlky, tak muž musí materskú zrušiť. Syn bude mať v apríli 3 roky. Ja zároveň nastúpim od januára do práce.

Môžem si znova požiadať o rodičovský príspevok na tie 4 mesiace, kým nebude mať malý 3 roky?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete si požiadať. A súčasne môžete poberať rodičovský príspevok a aj mať príjem zo zamestnania.

S prianím pekného dňa,
Lenka