Môžem ukončiť PN u všeobecného lekára a následne byť PN od gynekológa?

Zodpovedané
17. aug 2023

Dobrý deň,

aktuálne som PN od všeobecného lekára do konca augusta. V septembri ma čaká gynekologická operácia, takže zrejme budem opäť PN.

Môžem ukončiť PN u všeobecného lekára a následne byť PN od gynekológa?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, pokiaľ ste zamestnaná, resp. máte aktívne nemocenské poistenie.

Jednu PN ukončia, druhú Vám vypíše gynekológ. Budú to dve rôzne PN s inými diagnózami.

S prianím pekného dňa,
Lenka