Môžem žiadať o PN na mamičku, ktorá má paliatívnu starostlivosť?

Zodpovedané
20. dec 2023

Dobrý deň,

som zamestnanec, mamička má paliatívnu starostlivosť. Otecko požiadal o opatrovateľský príspevok na mamičku. Vyjadrenie ešte nemáme. Je bezvládna a chcem byť posledné dni s ňou.

Môžem žiadať aj ja o PN na mamičku?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete požiadať o o dlhodobé ošetrovné.

Žiadosť Vám môže vystaviť aj paliatívny lekár ak ide o ošetrovanie paliatívneho pacienta, t. j. pacienta, ktorý je v štádiu ochorenia na konci života alebo v terminálnom štádiu ochorenia, a to v deň, keď zistí potrebu ošetrovania.

S prianím pekného dňa,
Lenka