Môžem žiadať spätné doplatenie bonusu?

Zodpovedané
30. jan 2024

Dobrý deň,

manžel nesplnil zárobok 3600 EUR, preto mu nebol vyplatený bonus na dieťa. Tento rok si chcem uplatniť za rok 2022 a 2023 bonus na dieťa ja.

Môžem žiadať spätné doplatenie bonusu?

Ďakujem

Dobrý deň.

môžete požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane, kde si môžete uplatniť daňový bonus iba za 2023. Žiadosť o ročné zúčtovanie sa podáva do 15. februára.

Výška DB sa prepočíta podľa celoročného príjmu a bude záležať koľko ste zarobili. Alebo podáte Daňové priznanie, v ktorom sa spraví prepočet DB.

Za predchádzajúce roky (2022) môžete podať dodatočné daňové priznanie.

S prianím pekného dňa,
Lenka