Môžem získať podporu v nezamestnanosti?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu k možnosti čerpania podpory v nezamestnanosti. Stala sa mi taká nepríjemná vec s predošlým zamestnávateľom a neustále sa to so mnou ťahá. Od 1.10.2017 som bola zamestnaná na TPP. Bez prerušenia, bez PN do 21.8.2019, kedy som nastúpila na MD. Tá mi trvala do 14.4.2020 a od 15.4.2020 som nastúpila na RD. Ten mi trval do 24.9.2022, kedy syn dovŕšil tri roky. Toto ukončenie mi museli urobiť priamo v SP, pretože zamestnávateľ skončil a neboli za mňa posielané ani výkazy.

Dňa 20.9.2022 som sa však zamestnala na TPP, keďže som vedela, že sa už nemám kam vrátiť. Nabehlo mi teda nové nemocenské poistenie z novej práce. Je to pre mňa nepríjemná situácia, hľadám si momentálne novú prácu a nechcem ísť na úrad práce.

Je v tomto prípade možné získať podporu v nezamestnanosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

dôležité je, aby ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky - 730 dní. Potom Vám nárok na podporu vznikne.

Overte si, či splníte 730 dní poistenia v nezamestnanosti - obdobie počas MD/RD sa Vám počíta, kým pracovný pomer trval.

S prianím pekného dňa,
Lenka