Môžeme si zaplatený nedoplatok započítať do daňového priznania?

Zodpovedané
13. mar 2024

Dobrý deň,

zo živnosti vznikol za rok 2022 nedoplatok na ZP, ktorý sme uhradili v 8/2023. Môžeme si tento zaplatený nedoplatok započítať do DP za rok 2023 medzi "preukazateľne zaplatené poistné z príjmov podľa paragrafu 6 ost.1 a 2 zákona"? (strana 4 a priloha č.3 DPFO B). Preddavky na ZP zo živnosti sa neplatia.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ bol nedoplatok z RZZP iba kvôli živnosti, môže sa tento zaplatený nedoplatok započítať do DP ako uvádzate.

S prianím pekného dňa,
Lenka