Môžu nám zamietnuť materské?

Zodpovedané
3. okt 2023

Dobrý deň,

otec dieťaťa je majiteľom firmy, v ktorej bol uzatvorený nový pracovný pomer. Bola vyslaná kontrola počas schvaľovania materskej, preto po pôrode nechcú udať jeho meno v rodnom liste, aby sa to nevyhodnotilo ako účel a tak by materskú zamietli.

Uvažujeme správne?

Je možnosť uznania otcovstva a zmenu priezviska po ukončení poberania materskej?

Ďakujem

Dobrý deň,

účelovosť môžu určiť aj bez udania mena otca v rodnom liste dieťaťa.

Pokiaľ nebolo otcovstvo určené súhlasným vyhlásením rodičov pred narodením dieťaťa a nie sú manželmi, prichádza do úvahy návrh na určenie otcovstva súdom.

Tejto téme sa ale detailne nevenujem. Skúste v inej poradni.

S prianím pekného dňa,
Lenka