Musím čerpať dovolenku?

Zodpovedané
11. jan 2024

Dobrý deň,

dnes som zistila, že som tehotná. V máji by som sa mala vrátiť do práce z rodičovskej dovolenky. Predošlé tehotenstvo skončilo potratom a možno ten čas po rodičovskej k nástupu a materskú (asi tri mesiace) bude vykrytý PN.

Ak by to tak bolo, vznikne mi normálny nárok na materské a aj na tehotenské?

Treba čerpať nejakú dovolenku?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete mať nárok na druhú materskú, nakoľko pracovný pomer trvá.

Medzi koncom rodičovskej dovolenky a začiatkom novej materskej dovolenky môžete ísť hneď po skončení RD na PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka