Musím informovať zamestnávateľa o tom, že poberám rodičovský príspevok?

Zodpovedané
31. jan 2024

Dobrý deň,

som zamestnaná na plný úväzok vo firme a zároveň poberám predĺžený rodičovský príspevok z dôvodu dlhodobo nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa.

Keď žiadam zamestnávateľa o ročne zúčtovanie preddavkov na daň, musím informovať zamestnávateľa o tom, že poberám tento rodičovský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, rodičovský príspevok sa v žiadosti o ročné zúčtovanie neuvádza.

S prianím pekného dňa,
Lenka