Musím podať daňové priznanie, keď som na rodičovskej dovolenke?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

od januára do marca som bola na PN a následne som nastúpila na materskú dovolenku. Tá mi končila začiatkom novembra. Od polovice novembra som na rodičovskej dovolenke. Daňový bonus na dieťa si uplatňuje priateľ.

Musím podať daňové priznanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemali ste žiadny zdaniteľný príjem (aspoň žiadny neuvádzate) a nemáte povinnosť podať daňové priznani.

Povinnosť podať daňové priznanie k dani z príjmov vzniká fyzickej osobe za predpokladu, že dosiahla celkové zdaniteľné príjmy za rok 2022, ktoré sú vyššie ako 2289,63 eur.

S prianím pekného dňa,
Lenka