Musím podávať daňové priznanie?

Zodpovedané
21. feb 2023

Dobrý deň,

minulý rok som porodila dcéru a nastúpila som na materskú. Na materskú som išla po rodičovskej so synom, počas ktorej som ešte pracovala na dohodu. Dohoda bola nástupom na druhú materskú ukončená, ale začala som pracovať na autorskú zmluvu. Tá mi plynula celú 2. materskú a následne aj rodičovskú doteraz. V zmluve mám uvedené, že okrem 2% do audiovizuálneho fondu sa "Zmluvné strany dohodli, že Objednávateľ vyberie daň z príjmu Autorky zrážkou."

Musím podávať daňové priznanie, alebo je to touto zrážkou vyriešené?

Žiadny iný príjem som nemala.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ objednávateľ už odviedol zrážkovú daň, tak tento príjem už neuvádzate v daňovom priznaní. Už bol raz zdanený.

S prianím pekného dňa,
Lenka