Musím sa počas leta nahlásiť na úrad práce, keď od 9/2023 budem denný študent?

Zodpovedané
11. júl 2023

Dobrý deň,

som študentkou na vysokej škole. Tento rok som mala ukončiť tretí ročník bakalárskeho štúdia, no musím kvôli predmetu pokračovať od septembra v medziročníku.

Podľa papiera o potvrdení som bola žiakom do 31.6.2023.

Ak od septembra budem opäť denným študentom, je potrebné sa na dva mesiace - júl, august prihlásiť na úrad práce?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete teda študovať o rok dlhšie.

Pokiaľ denne študujete poistencom štátu je študent VŠ až do 30 rokov, resp. do získania vysokoškolského vzdelania 2. stupňa.

Evidencia na ÚPSVaR je dobrovoľná. Študentovi, ani absolventovi nevzniká zákonná povinnosť byť v evidencii uchádzačov o zamestnanie.

S prianím pekného dňa,
Lenka