Musím vrátiť alikvótnu časť stabilizačného príspevku, ak budem chcieť robiť pár hodín týždenne?

Zodpovedané
17. jan 2024

Dobrý deň,

ohľadom stabilizačného príspevku mi bolo odpovedané, že keď opätovne nastúpim na predĺženú rodičovskú do 6 rokov dieťaťa, nemusím ho vracať.

Čo ak budem chcieť u svojho zamestnávateľa odrobiť popri RD pár hodín týždenne?

Budem musieť vracať jeho alikvótnu časť?

Momentálne mám plný úväzok, ešte som na RD nenastúpila. Som slobodná matka a chcela by som si takto privyrobiť.

Ďakujem

Dobrý deň,

podmienkou je, aby sa Vám uchoval pôvodný pracovný pomer. Pokiaľ so zamestnávateľom uzatvoríte napr. dohodu s inou náplňou práce a v pôvodnom pracovnom pomere budete stále na RD, tak podmienky by nemali byť narušené. Jedine ak by v zmluve o stabilizačnom príspevku bolo niečo iné uvedené.

S prianím pekného dňa,
Lenka