Na koľko dní dovolenky mám nárok?

Zodpovedané
4. okt 2022

Dobrý deň,

v júni som ofiiálne nastúpila do práce, lebo synček dovŕšil 2 roky. Mala som 52 dní starej dovolenky, ktoré som si čerpala kvôli tomu, že synček išiel do škôlky až od septembra. Plus som mala PN, takže do práce som fyzicky nastúpila 9. septembra.

Na koľko dní dovolenky budem mať nárok za tento rok?

V októbri by som chcela ukončiť pracovný pomer dohodou. Mám 2 deti, 34 rokov.

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete presnejšie dni, ale keďže pn netrvala dlhšie ako 100 dní, za jej obdobie sa Vám krátiť nebude.

Za obdobie na RD do konca mája je cca 104 prac. dní. V rozsahu od 100 - 120 neodpracovaných dní sa kráti dovolenka o 1/12.

Pokiaľ by pracovný pomer trval po celý rok mali by ste nárok na 25 dní - 1/12.

Pokiaľ pracovný pomer trvá kratšie ako rok, ale dlhšie ako 60 dní, vypočítava sa pomerná časť dovolenky. Vtedy ak by ste sa dohodli na skoršom ukončení za každý celý kalendárny mesiac budete mať nárok na jednu dvanástinu z celoročnej dovolenky - 1/12 za krátenie počas RD. Predpokladám, že syn dovŕšil 3 roky a skončila Vám RD.

S prianím pekného dňa,
Lenka