Na koľko dní dovolenky mám nárok, keď som podal výpoveď?

Zodpovedané
18. máj 2024

Dobrý deň,

8.10.2015 som podpísal zmluvu a minulý mesiac v apríli som dal výpoveď. Máj a jún musím odpracovať.

Na koľko dní dovolenky mám nárok?

Ďakujem

Dobrý deň,

odpracovali ste viac ako 60 pracovných dní, máte nárok na pomernú časť dovolenku 6 mesiacov (polovica celoročného nároku).

Zamestnanec, ktorý počas nepretržitého trvania pracovného pomeru k tomu istému zamestnávateľovi vykonával u neho prácu aspoň 60 dní v kalendárnom roku, má nárok na dovolenku za kalendárny rok, prípadne na jej pomernú časť, ak pracovný pomer netrval nepretržite počas celého kalendárneho roka. Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.

Dovolenka zamestnanca, ktorý do konca príslušného kalendárneho roka dovŕši najmenej 33 rokov veku a zamestnanca, ktorý sa trvale stará o dieťa je najmenej päť týždňov (od 2020). Inak základná výmera sú štyri týždne (20 dní).

S prianím pekného dňa,
Lenka