Nebude mi odobratý príspevok, keď sa zamestnám počas rodičovskej dovolenky?

Zodpovedané
6. jún 2023

Dobrý deň,

zo zdravotných dôvodov môjho syna poberám rodičovský príspevok do 31.12. 2023. Syn bude mať 6 rokov 3. januára 2024.

Môžem začať pracovať na trvalý pracovný pomer popri rodičovskom?

Som síce zamestnaná, ale do pôvodného zamestnania sa nechcem vrátiť.

Nebude mi odobraný rodičovský?

Ďakujem

Dobrý deň,

popri poberaní rodičovského príspevku môžete bez obmedzení pracovať v zamestnaní. O rodičovský príspevok neprídete.

S prianím pekného dňa,
Lenka