Nemám nárok na vyplatenie podpory. Oplatí sa podať odvolanie?

Zodpovedané
15. máj 2024

Dobrý deň,

po skončení rodičovskej dovolenky 2.3.2024 som išla na podporu. Od 6.3.2024 som bola evidovaná na úrade práce a vyšla mi maximálna podpora. Za marec som dostala vyplatený rodičovský príspevok, tak mi napísali, že za ten mesiac nemám nárok na vyplatenie podpory. Rozdiel medzi podporou a príspevkom je v mojom prípade markantný.

Je tam možnosť sa odvolať, prípadne vrátiť rodičovský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

dávku v nezamestnanosti Vám rodičovský príspevok neovplyvní, iba sa posunie dávka v nezamestnanosti o mesiac, ale bude vyplatená za celé obdobie.

Nárok na dávku v nezamestnanosti vzniká odo dňa zaradenia do evidencie uchádzačov o zamestnanie a zaniká uplynutím šiestich mesiacov pričom do tohto obdobia sa nezapočítava obdobie, počas ktorého má poistenec nárok na výplatu nemocenského, ošetrovného, materského a počas ktorých sa mu vypláca rodičovský príspevok. Po ukončení výplaty uvedených dávok sa naďalej pokračuje vo vyplácaní dávky v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka