Odchod z práce na živnosť a posledná faktúra. Ako postupovať?

Zodpovedané
8. júl 2023

Dobrý deň,

pracujem 5 rokov na živnosť, nakoľko zamestnávateľ nám nedá pracovnú zmluvu. Každý mesiac si fakturujem za mesiac pozadu províziu. Pravdepodobne sa mi podarí zamestnať inde na pracovnú zmluvu.

Ak nastúpim do nového zamestnania 1. augusta a k tomuto dátumu pozastavím živnosť, môžem si vyfakturovať poslednú províznu faktúru za júl 10. augusta?

Približne v takom čase ich musíme posielať za mesiac spätne.

Alebo musím podržať živnosť do toho dátumu, poslať províznu faktúru a až potom pozastaviť živnosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas pozastavenej živnosti sa nemôže vykonávať podnikatelská činnosť.

Buď faktúru vystavte s dátumom 31.07.2023, keď bude živnosť ešte aktívna, alebo si pozastavte živnosť po 10.08.2023.

S prianím pekného dňa,
Lenka