Oplatí sa vyčerpať dovolenku počas rodičovskej?

Zodpovedané
2. júl 2023

Dobrý deň,

chcela by som informovať ohľadom dovolenky.

Je možné a výhodné vyčerpať si dovolenku počas trvania rodičovskej dovolenky?

Nastupujem opäť do práce a dcéra je narodená 12.7. Čerpať dovolenku mám od 13.7., nakoľko pracujem ako učiteľka. Ostalo mi 15 dní dovolenky a vedenie školy súhlasí, aby som si vyčerpala aj počas trvania rodičovskej.

Nebude sa mi rodičovský krátiť?

Ak by som napr. čerpala dovolenku od 2. júla, bude mi vyplatený plný rodičovský za celý mesiac júl?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete čerpať dovolenku. Rodičovská dovolenka sa ukončí nástupom na dovolenku, napr. 3. júla a zároveň rodičovský príspevok sa krátiť nebude. Popri rodičovskom príspevku môžete neobmedzene pracovať, aj čerpať dovolenku.

S prianím pekného dňa,
Lenka