Ostáva nemocenské poistenie pri prechode z jednej PN na druhú po ukončení pracovného pomeru?

Zodpovedané
17. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nemocenského poistenia.

Zostáva pri prechode z jednej PN na druhú PN (rizikové tehotenstvo), ak prvá PN bola začatá v ochrannej lehote 7 dní po ukončení pracovného pomeru?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží kedy Vám skončil pracovný pomer. Ak ste otehotneli do pol roka od ukončenia nemocenského poistenia, mohli by ste ísť aj na druhú - novú PN z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka