Ovplyvnil by nástup do práce na skrátený úväzok výšku mojej materskej?

Zodpovedané
2. nov 2022

Dobrý deň,

momentálne som na rodičovskej dovolenke s 19-mesačným dieťaťom. Mám TPP na dobu neurčitú. Pred RD som poberala najvyššiu materskú. Od decembra 2022 by som chcela nastúpiť na skrátený 4-hodinový úväzok do tej istej firmy. Plánujeme však aj ďalšie dieťa.

Neovplyvnil by tento nástup do práce nejako výšku materskej, keby som napríklad nestihla reťazový pôrod?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by vhodné v pôvodnom pracovnom pomere zostať na rodičovskej dovolenke a súčasne môžete pracovať na nový pracovný pomer - 4 hodiny, ale na iný druh práce.

Ak na druhom pracovnom pomere budete dlhšie ako 270 dní, môžete mať súbeh - materská z pôvodného pracovného pomeru, (z pravdepodobného príjmu, ale materská nie nižšia ako tá predchádzajúca) + z pracovného pomeru so skráteným úväzkom.

Ak by ste nestihli reťazový pôrod, vrátili by ste sa do pôvodného zamestnania a už potom by záležalo od tohto príjmu. Ten skrátený pracovný pomer napr. ukončiť.

S prianím pekného dňa,
Lenka