Počas rodičovskej chcem začať pracovať v novej práci. Musím dať v starej práci výpoveď?

Zodpovedané
9. dec 2023

Dobrý deň,

rmám prácu na TTP u starého zamestnávateľa. Chcela by som sa zamestnať v novej práci ešte počas RD.

Je treba dať v starej práci výpoveď?

Musia mi preplatiť dovolenku, keď ju nechcem vyčerpať?

Viem že musí skôr otázka znie či ju môžem odmietnuť čerpať?

Viem, že ma budú do toho tlačiť.

Ak by som nemusela dať výpoveď, tak keď im po konci RD oznámim, že už pracujem inde, bude možnosť z ich strany mi nanútiť dovolenku?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas rodičovskej dovolenky môžete pracovať. V pôvodnom pracovnom pomere zostanete na rodičovskej dovolenke a súčasne budete pracovať na nový pracovný pomer u iného zamestnávateľa.

Ak by sa jednalo o prácu s konkurenčným charakterom, potrebujete súhlas od zamestnávateľa, u ktorého ste na RD.

Ak sa so zamestnávateľom dohodnete na ukončení praocvného pomeru hneď po skončení rodičovskej dovolenky, dovolenku počas rodičovskej dovolenky čerpať nemusíte, čerpanie má byť umožnené až po skončení RD. Ak by Vám ale zároveň končil pracovný pomer a vy ste si si teda nestihli dovolenku vyčerpať, tak by Vám nevyčerpanú dovolenku zamestnávateľ preplatil.

S prianím pekného dňa,
Lenka