Počíta sa dohoda o pracovnej činnosti do nároku na materskú?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

mám dohodu o pracovnej činnosti, z ktorej mám príjem asi 200 eur v hrubom. Sú z toho platené aj odvody.

Počíta sa mi to do nárokov na materskú a tehotenský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

aby ste mali nárok na materskú z dohody, tak sa Vám musí z nej odvádzať nemocenské poistenie do SP.

Ak ste mali dohodu, z ktorej sa tieto odvody odvádzali a zároveň najmenej 270 kalendárnych dní nemocenského poistenia v období dvoch rokov pred materskou, nárok na tehotenské aj materské by mal byť.

S prianím pekného dňa,
Lenka