Počíta sa PN do odpracovaných dní potrebných na vznik nároku na materské?

Zodpovedané
19. dec 2022

Dobrý deň,

kamarátka je tehotná a v tomto roku začala pracovať na dobu neurčitú. Potrebných 270 odpracovaných dní k vzniku nároku na materské jej vychádza až niekedy vo februári 2023. Začína však pociťovať ťažkosti a je možné že bude musieť ísť na PN.

Keby nastúpila na PN ešte teraz v decembri, ráta sa jej PN do tých 270 odpracovaných dní?

Vznikne jej nárok na materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

do požadovaných 270 dní sa započítavajú aj dni nemocenského poistenia, za ktoré sa neplatí poistné - čiže aj dni na PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka