Práca na dohodu po dobu viac ako 350 hodín. Ako postupovať?

Zodpovedané
29. jan 2024

Dobrý deň,

pracujem cez agentúru na dohodu o vykonaní práce, pričom je možnosť odpracovať viac ako 350 hodín za kalendárny rok. To prekračuje limit daný zákonom. Pri nástupe som so všetkým v podstate súhlasil, popodpisoval som veci, no začal som nad tým viac rozmýšľať, čítať si o tématike z tejto oblasti a začína mi to vadiť. S tým súvisia aj informácie týkajúce sa odvodov, ktoré sú potom zrejme upravované, ak má byť dohodár formálne vtesnaný do limitu 350 hodín. Neviem presne, čo s odvodmi robia a aký majú na to systém, no nerád by som pracoval nelegálne.

Čo v takomto prípade robiť?

Je jediným riešením z agentúry odísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

to je na podanie podnetu pre Inšpektorát práce.

Zaujímavé je, akou formou by riešili vyplatenie odpracovaných hodín, keď už by ste prekročili 350 hodín.

S prianím pekného dňa,
Lenka