Prečo by som nemala mať nárok na odmeny, keď robím na dohodu?

Zodpovedané
13. sep 2022

Dobrý deň,

rada by som sa poinformovala o tom, či mám nárok na 500 eur, resp. krátené odmeny vo verejnej správe. Som momentálne na rodičovskej dovolenke, na materskú som odchádzala v roku 2020. Táto zmluva je stále platná, čiže v roku 2022 som na túto zmluvu nepracovala. Avšak mám na rok 2022 s tým istým zamestnávateľom uzavretú dohodu o vykonaní práce (určite hodiny za určitú sumu).

V usmernení je písané, že má byť "zamestnanecký pomer", avšak nikde som nenašla špecifikáciu aký pomer. Na dohodu mám odpracované hodiny a podľa usmernení aj 1 odpracovaná hodina znamená nárok na tento bonus.

Prečo by som nemala mať nárok na odmeny, keď robím na dohodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

v usmernení sa uvádza: 500 € odmena vyplývajúca z dodatkov ku kolektívnym zmluvám vyššieho stupňa pre štátnu službu a verejnú službu na rok 2022. Kolektívna zmluva býva záväzná pre zmluvné strany a zamestnancov, ktorí sú u zamestnávateľa v pracovnom pomere.

Pozrite si kolektívnu zmluvu Vášho zamestnávateľa. Bývajú zverejnené na ich webových stránkach, či táto poznámka je aj tam.

S prianím pekného dňa,
Lenka