Predĺži sa mi výpovedná doba, keď budem PN?

Zodpovedané
31. mar 2023

Dobrý deň,

pracujem v nemenovanej spoločnosti od 19.9.2022, ale koncom februára 2023 som dala výpoveď dohodou. Výpoveď je už podpísaná aj zamestnávateľom a končí ku dňu 30.4.2023.

Od pondelka 3.4.2023 potrebujem ísť PN zo zdravotných dôvodov.

Keď PN ukončím napríklad k 1.5.2023, predlžuje sa mi výpovedná doba?

Ďakujem

Dobrý deň,

PN v priebehu výpovednej doby túto dobu nepredlžuje. Pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby.

S prianím pekného dňa,
Lenka