Ráta sa PN, tehotenská dávka a materský príspevok do príjmu?

Zodpovedané
5. apr 2023

Dobrý deň,

od januára do júna 2022 som bola PN. Od júna do decembra 2022 som bola na materskej dovolenke.

Má manžel nárok uplatniť si nezdaniteľnú časť základu dane na manželku?

Ráta sa PN, tehotenská dávka a materský príspevok ako môj príjem?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na nezdaniteľnú časť na manželku by mal. Nezdaniteľná časť na manželku je daná: 4186,75 eur - vlastný príjem manželky.

Z tejto sumy sa určí alikvotná časť podľa počtu kalendárnych mesiacov, pre ktoré boli podmienky splnené k prvému dňu daného mesiaca.

Do vlastného príjmu manželky sa započítava PN, tehotenské aj materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka