Ráta sa tehotenský príspevok, PN a materská pri ročnom zúčtovaní do príjmu?

Zodpovedané
26. apr 2022

Dobrý deň,

manžel má minimálnu mzdu 650 eur a dal si na mňa daňové za rok 2021. Ja som bola na PN od januára do júna 2021 od 18.6.2021 som išla na materskú. Ešte som poberala tehotenský príspevok.

Ráta sa tehotenský, PN a materská do príjmu?

Jedna účtovníčka tak zhruba povedala, že mi výjde 700 eur. V robote jeho účtovníčka povedala, že nula.

Ktorá z nich má pravdu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri určení sumy nezdaniteľnej časti na manželku sa odpočítava tzv. vlastný príjem manželky.

Do vlastného príjmu sa započítavajú akékoľvek dávky vyplácané sociálnou poisťovňou - nemocenské dávky (nemocenské, ošetrovné, materské, tehotenské).

Hodnotu za rok 2021 vypočítate:
4124,74 eura - vlastný príjem manželky (ak ste mali dávky po celý rok, suma sa nekráti).

S prianím pekného dňa,
Lenka