Robím na zmluvu a dohodu zároveň. Aký bude výpočet mojej materskej?

Zodpovedané
24. mar 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať na výpočet materskej dovolenky. V minulom roku, ale aj v tomto pracujem na plný pracovný úväzok - zmluvu a zároveň mám ešte prácu na dohodu (cca 200 EUR v hrubom mesačne). Zároveň som v minulom roku počas niekoľkých mesiacov vykonávala aj prácu na zmluvu o umeleckom výkone.

Započítava sa aj tento príjem k materskej dovolenke, ak som si k tomu podala daňové priznanie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ sa zo zmluvy o umeleckom výkone neodvádzalo nemocenské poistenie, tak tento príjem neovplyvní výšku materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka