Som na rodičovskej a dnes som dostala výpoveď. Ako sa mu bude počítať druhé materské?

Zodpovedané
6. feb 2024

Dobrý deň,

som na rodičovskej dovolenke a firma, kde som pracovala, je v konkurze. Dostala som výpoveď dohodou k dnešnému dňu.

Ak by som sa rozhodla ísť na reťazovú materskú, ako sa mi bude počítať materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nebudete mať obnovené nemocenské poistenie (napr. čerpaním dovolenky pred skončením pracovného pomeru), tak nemocenské poistenie zaniklo v deň, kedy aj skončila materská dovolenka.

Ak by sa podarilo obnoviť nemocenské poistenie, v takomto prípade by sa Vám mohlo zahrnúť do potrebných dní nemocenského poistenia aj časť z pracovného pomeru, ktorý by do daného obdobia spadal. Nemocenské poistenie počas RD je prerušené a záleží či sa obnoví.

Ak by ste nemali obnovené nemocenské poistenie je potrebné pre prípadne novú materskú nanovo získať 270 dní nemocenského poistenia do pôrodu, aby by ste mali nárok na materské.

S prianím pekného dňa,
Lenka