Som nemocensky poistená, keď som na rodičovskej dovolenke?

Zodpovedané
1. feb 2024

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Aby mi vznikol nárok na materské, je potrebné obnoviť nemocenské poistenie napríklad čerpaním dovolenky pred skončením pracovného pomeru?

Som nemocensky poistená štátom, keď som na rodičovskej dovolenke?

Znamená to, že nemocenské poistenie nie je prerušené a trvá?

Stačí dovolenku čerpať aj jeden deň?

Ďakujem

Dobrý deň,

dovolenku stačí čerpať aj jeden deň - posledný deň trvania pracovného pomeru.

Počas rodičovskej dovolenky za Vás zdravotné a dôchodkové poistenie platí štát. Nemocenské poistenie počas RD je prerušené a záleží či sa obnoví. Ak sa neobnoví, tak nemocenské poistenie zaniklo spolu so skončením materskej dovolenky.

S prianím pekného dňa,
Lenka