Som povinná podať daňové priznanie, keď mi partner daroval polovicu bytu?

Zodpovedané
21. jan 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Som povinná podať daňové priznanie, keď mi partner daroval polovicu bytu, v ktorom žijeme?

Aké mám povinnosti, keď na mňa prepísal polku bytu darovaním?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste ale nehnuteľnosť získali v roku 2023, tak potom máte povinnosť najneskôr do konca januára 2024 podať daňové priznanie k dani z nehnuteľností. Partner podá čiastkové Daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti.

Čo sa týka dane z darovanej nehnuteľnosti - predmetom dane z príjmov nie je peňažný a nepeňažný príjem získaný darovaním v okamihu nadobudnutia vlastníctva k nehnuteľnosti, hnuteľnej veci ak nie je príjem získaný darovaním v súvislosti s vykonávaním podnikateľskej činnosti. Ak ste nemali žiadne zdaniteľné príjmy, nemáte ani povinnosť podávať Daňové priznanie k dani z príjmov.

S prianím pekného dňa,
Lenka