Spadám do ochrannej lehoty a mám nárok na tehotenský príspevok?

Zodpovedané
15. máj 2024

Dobrý deň,

k 1.3.2024 som ukončila PP (bola som viac ako 270 dní nemocensky poistená). Teraz som v 14. týždni a od 2.3.2024 som na podpore v nezamestnanosti.

Spadám do ochrannej lehoty a mám nárok na tehotenský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, otehotneli ste ešte v čase trvania nemocenského poistenia (ale keby aj do pol roka od ukončenia nemocenského poistenia) a ak splníte aj 270 dní nemocenského poistenia, budete mať nárok na tehotenské z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka