Spĺňam nárok na tehotenský príspevok?

Zodpovedané
21. dec 2022

Dobrý deň,

som v 11. týždni tehotenstva a pred materskou dovolenkou som dva roky pracovala. Pri synovi mi nárok na tehotenský príspevok vyšie. Teraz som nezamestnaná na RD.

Ráta sa doba materskej a následne rodičovskej dovolenky do obdobia 270 dní, ktoré je nutné k splneniu podmienok na príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

potrebujete mať aktívne nemocenské poistenie, aby ste mohli mať nárok na tehotenské.

Do požadovaného počtu 270 dní sa započítavajú aj dni nemocenského poistenia, za ktoré sa neplatí poistné - materská, PN aj obdobie prerušenia povinného nemocenského poistenia zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky.

Neuvádzate informáciu, že kedy Vám skončil pracovný pomer. Započíta sa tá časť obdobia, kedy ste boli zamestnancom.

S prianím pekného dňa,
Lenka