Spĺňam podmienku nároku na materskú, ak budem ďalej platiť DNP?

Zodpovedané
17. dec 2022

Dobrý deň,

včera som zistila, že som tehotná. Som na RP, ale platím si od 4.10.2022 DNP, pracovný pomer mi skončil ku dnu 27.6.2021. Predbežný termín pôrodu je 15.8.2023.

Budem spĺňať podmienku nároku na materskú, ak budem ďalej pokračovať v platení DNP?

Ďakujem

Dobrý deň,

budete spĺňať podmienku nároku na materskú, keďže Vám už DNP trvá a budete aj naďalej pokračovať v platení DNP.

270 dní byť poistená do termínu pôrodu stihnete, ohroziť by mohol predčasný pôrod.

S prianím pekného dňa,
Lenka