Termín pôrodu mám 29.3.2024. Kedy je pre mňa najvýhodnejšie nastúpiť na materskú?

Zodpovedané
12. jan 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť/informovať. Termín pôrodu mám 29.3.2024.

Kedy je pre mňa výhodnejšie nastúpiť na materskú dovolenku tak, aby som sa o čosi neukrátila?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nastúpite 6 týždňov pred pôrodom nástup na materskú by mal byť 15.2. a skončiť by mala (o 34 týždňov ak nie ste osamelá matka) 10.10. O rodičovský by ste žiadali až po skončení poberania materskej.

Ak nastúpite 8 týždňov pred pôrodom nástup na materskú by mal byť 1.2. a skončiť by mala 26.09. O rodičovský by ste žiadali po skončení poberania materskej, čiže mali by ste nárok aj za september.

S prianím pekného dňa,
Lenka