Uplatňuje sa nezdaniteľná časť základu dane len u 1 zamestnávateľa?

Zodpovedané
8. okt 2023

Dobrý deň,

mám 2 zamestnania na pracovné zmluvy. Prvé zamestnanie je na plný úväzok, druhé na polovičný. U zamestnávateľa, kde pracujem na plný úväzok som podpisovala doklady na daňový bonus (2 deti do 18 rokov). Plus to, že si uplatňujem nezdaniteľnú časť základu dane. U zamestnávateľa, kde pracujem na polovičný úväzok mi nič takéto podpísať nedali. Vedia, že pracujem aj inde. Ak dobre viem, daňový bonus na deti sa uplatňuje len u 1 zamestnávateľa. Ak sa mýlim, prosím opravte ma.

Ako je to s nezdaniteľnou časťou základu dane?

Uplatňuje sa tiež len u 1 zamestnávateľa?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte viacerých zamestnávateľov, uplatniť si nezdaniteľnú časť na daňovníka môžete len u jedného zamestnávateľa.

S prianím pekného dňa,
Lenka