Z akého príjmu sa mi bude počítať materské?

Zodpovedané
2. okt 2023

Dobrý deň,

termín pôrodu mám v apríli 2024. Od 20.2.2023 mám pracovný pomer na dobu určitú do februára 2024. Môj predošlý pracovný pomer trval celý rok 2022 a v januári 2023 skončil. Presne v tomto období som mala 2 pracovné pomery zároveň. Plánujem sa zamestnať ešte v jednej firme popri momentálnom zamestnaní, avšak moje nemocenské poistenie v novom zamestnaní nebude 90 dní.

Z ktorých príjmov sa mi vypočíta materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

vhodnejší by bol presnejší rozpis zamestnaní. Kedy presne máte termín pôrodu, príp. kedy by ste mali nastúpiť na materskú? Ktorý pracovný pomer bude trvať pri nástupe na materskú? Alebo požiadate o materské už z ochrannej lehoty?

Podľa toho sa určí výpočet materskej.

S prianím pekného dňa,
Lenka