Z akého vymeriavacieho základu mi budú počítať tehotenské a materské?

Zodpovedané
19. jan 2024

Dobrý deň,

od roku 2020 som bola na RD. V roku 2023 v máji som ukončila pracovný pomer s tým, že som si aktivovala nemocenské a dovolenku si dala preplatiť. Potom som bola na úrade práce a počas toho som otehotnela.

Z akého vymeriavacieho základu mi budú počítať tehotenské a materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste čerpali dovolenku pred skončením pracovného pomeru, zbytok sa preplatil a následne ste do pol roka otehotneli, tak materské požiadate z ochrannej lehoty.

Pracovný pomer skončil v roku 2023, ale začal skôr ako 1.1.2022. Tým pádom rozhodujúce obdobie bude rok 2022.

S prianím pekného dňa,
Lenka