Z čoho sa mi bude rátať materské?

Zodpovedané
2. apr 2024

Dobrý deň,

som v 7. týždni tehotenstva a od 1. apríla nastupujem do zamestnania na polovičný úväzok. 270 dní do 12. týždňa tehotenstva, aby som získala tehotenský príspevok budem mať splnený z predošlých zamestnaní.

Ak sa neskôr zamestnám do zamestnania a budem platiť vyššie odvody na minimálne 90 dní, budem nemocenský poistená vyššou sumou?

Z čoho sa mi bude počítavať materské?

Ďakujem

Dobrý deň,

platí, pokiaľ sa poistné na nemocenské poistenie bude platiť u nového zamestnávateľa najmenej za 90 kalendárnych dní, (bez PN, OČR), tak rozhodujúce obdobie bude obdobie od vzniku nemocenského poistenia (začiatok nového TPP) do konca kalendárneho mesiaca predchádzajúceho kalendárnemu mesiacu, v ktorom začnete poberať materskú (z príjmu u tohto nového zamestnávateľa).

S prianím pekného dňa,
Lenka