Za aké obdobie sa mi bude rátať materská dovolenka?

Zodpovedané
30. aug 2023

Dobrý deň,

od júna mám nového zamestnávateľa, do konca augusta budem poistená 90 dní. Od septembra idem na PN, v novembri na materskú. Termín pôrodu mám 2.1.2024.

Za aké obdobie sa mi bude rátať materská dovolenka?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri výpočte denného vymeriavacieho základu sa z počtu dní rozhodujúceho obdobia vylúčia dni, za ktoré nie je povinnosť platiť poistné na nemocenské poistenie. Vo Vašom prípade sa vylúčia dni na PN.

Ak sa poistné na nemocenské poistenie platilo u druhého zamestnávateľa najmenej za 90 kalendárnych dní, tak rozhodujúce obdobie bude obdobie od vzniku nemocenského poistenia (začiatok nového TPP) do nástupu PN.

S prianím pekného dňa,
Lenka