Zamestnávateľ mi urobil chybu v ročnom vyúčtovaní. Ako ďalej?

Zodpovedané
12. apr 2024

Dobrý deň,

včera mi na personálnom povedali, že v mojom daňovom vyúčtovaní urobili chybu. Vraj sa ospravedlňuju a musím vrátiť 280 EUR. V poriadku. Čo je ale zarážajúce, oni nevedia mi presne povedať, čo zle vyrátali. Splietali niečo, že za apríl a máj som vzala daňový bonus od zamestnávateľa, kde som bola a aj od nich. A ja na to, ja mám pracovnú zmluvu u Vás od 1. júna 2023, takže ste mi nemohli dať daňový bonus za apríl a máj aj vy. Pozerali pozerali v počítači a vraj mi dajú vedieť.

O čo tu ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné vidieť ročné zúčtovanie od nich. Na ňom sa uvádza výška vyplateného DB, prípadne podľa výplatných pások prepočítať výpočet v ročnom zúčtovaní. Pravdepodobne ste aj priložili k žiadosti o ročné zúčtovanie aj potvrdenie o príjme za rok 2023 od predchádzajúceho zamestnávateľa, aj to je súčasťou výpočtu Ročného zúčtovania dane.

S prianím pekného dňa,
Lenka