Započítava sa do odrobenych dní aj OČR?

Zodpovedané
4. mar 2024

Dobrý deň,

keď som bola zamestnaná, brala som si aj trikrát OČR. Od decembra 2021 som pracovala do konca apríla 2022 na dohodu. Od mája 2022 do konca roka som pracovala na zmluvu. Január 2023 som bola opäť na dohodu, február 2023 na zmluvu a marec apríl nezamestnaná. Od mája 2023 do 29.2 2024 som pracovala na zmluvu. Od 29.2.2024 som nezamestnaná a chcem ísť na podporu. Mám odrobených cca 750 dní.

Započítava sa do odrobenych dní aj OČR?

Keď si odrátam tri OČR po 14 dní, tak mi vychádza len cca 702 odrobených dní.

Posledné dva roky aj tri mesiace som striedavo pracovala na dohodu a zmluvu.

Mám nárok na podporu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nároku na podporu musíte splniť podmienku, že ste v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie boli poistená v nezamestnanosti najmenej dva roky - 730 dní - mali by ste túto podmienku splniť.

Do obdobia poistenia v nezamestnanosti na nárok na dávku v nezamestnanosti sa započítava aj obdobie čerpania materskej dovolenky, obdobie práceneschopnosti, OČR, ako aj obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky za predpokladu, že v tomto období pracovný pomer trval a toto obdobie spadá do posudzovaného obdobia.

S prianím pekného dňa,
Lenka