Žiadosť o rodičovský príspevok bola podaná neskoro. Aké povinnosti mi z toho vyplývajú?

Zodpovedané
21. aug 2023

Dobrý deň,

materská mi skončila 21.7.2023, no ja som úplne zabudla podať žiadosť o rodičovský príspevok. Bola som doma. Zamestnávateľovi som oznámila nástup na rodičovskú vopred ako treba. Podala som ju až dnes, keďže ma to napadlo.

Čo mi z toho vyplýva?

Ako je to s odvodmi a poistením celkovo?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste požiadali o čerpanie rodičovskej dovolenky načas, je to v poriadku. Žiadosť o rodičovský príspevok je možné podať aj spätne (za obdobie najviac šiestich mesiacov).

S prianím pekného dňa,
Lenka