Zmluva na dobu určitú mi skončila počas materskej. Mám nárok na tehotenskú dávku?

Zodpovedané
14. sep 2022

Dobrý deň,

momentálne som na rodičovskej dovolenke s prvým dieťaťom. Pracovala som na dobu určitú, ktorá mi skončila 31.8.2021 počas materskej dovolenky. Zmluvu mi nepredĺžili. Momentálne som v 13. týždni tehotenstva.

Mám v takomto prípade nárok na tehotenskú dávku?

Výšku materskej mi prepočítajú ešte podľa výšky platu v práci?

Alebo bude v minimálnej výške?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže Vám pracovný pomer počas materskej/rodičovskej dovolenky zanikol, nárok na materskú nevznikne a ani na tehotenské.

Vám ako poistenkyni zaniklo nemocenské poistenie ku dňu nástupu na rodičovskú dovolenku.

Ak ste nemali odvtedy nový príjem, nemocenské poistenie už sa neobnovilo. Preto sa sa Vás nevzťahuje ani ochranná lehota. Písali ste rok 2021.

S prianím pekného dňa,
Lenka