Zrušili sme podnikateľský účet prislúchajúci živnosti. Ako a kde nahlásim nové číslo účtu?

Zodpovedané
5. júl 2023

Dobrý deň,

v júni sme zrušili podnikateľský účet prislúchajúci živnosti, keďže bola tento rok zrušená. Ekonómka podala daňové priznanie a mali by nám vrátiť časť peňazí ako daňový bonus.

Kde na finančnej správe môžem nájsť naše (pôvodné) číslo účtu, aby som ho mohla zmeniť, aby nám to poslali na náš súkromný účet?

Ako to vyriešiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

informujte sa u ekonómky, či vôbec uviedla bankový účet do DP. Mohla požiadať o preplatok aj poštovou poukážkou.

Ak bol zadaný nesprávny účet, treba elektronicky podať cez Všeobecné podanie žiadosť o úhradu na číslo účtu / IBAN: ............. nakoľko v DP s číslom podania............ bolo omylom uvedené už neexistujúce číslo účtu.

S prianím pekného dňa,
Lenka