Má moja dvojročná dcéra kaz?

Zodpovedané
17. jan 2022

Dobrý deň,

dvojročnej dcére pravidelne umývame zuby štandardnou kefkou aj single kefkou. Do dvoch rokov bola dojčená aj v noci, teraz len pred spaním. Na jednom zube jej vidím čierne miesto.

Môže to byť kaz?

Ak áno, mám počkať, alebo vie zubár ošetriť aj kaz u tak malého dieťaťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

fotografia je slabá, nevidím tam nič. Potrebovala by som sa do zubu dostať sondou. Kaz ak tam je, je potrebné ošetriť. Aj malé deti to vedia zvládnuť - buď klasicky s lokálnou anestéziou alebo rôznymi konzervačnými a miniinvazívnymi technikami.

Odporúčam vám nájsť vo svojom okolí zubára, ktorý sa špecializuje na deti.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk